O nás

Sme manželia Dorota a Maroš. Obaja pochádzame z Malokarpatského regiónu a tu sme sa aj usadili. Vinohrady a víno boli vždy súčasťou nášho života. Ako väčšina rodín, v Limbachu a v Pezinku, aj naši rodičia, sa starali o vinohrady a vyrábali vlastné víno.

Záleží nám na mieste kde žijeme a chceme prispieť k zachovaniu tradície vinohradníctva a vinárstva v našom regióne. Preto je pre nás nesmierne dôležité mať vlastné vinice. Veríme, že základom dobrého vína je dobré hrozno, a tak sa o naše vinice staráme vlastnoručne, s rešpektom a láskou. Samozrejmosťou je, že nepoužívame herbicídy ani pesticídy. Používame moderné postupy ako pri starostlivosti o vinohrad, tak aj pri spracovaní hrozna a výrobe vína.

Dnes obrábame vinice s celkovou rozlohou takmer dva hektáre a nájdete u nás odrody ako Veltlínske zelené, Chardonnay a Rulandské modré (Pezinok – hon Holopereg), obľúbená pezinská odroda Rizling vlašský (Pezinok – Stará hora a Grinava). Ročník 2023 doplnia odrody Müller Thürgau a Dornfelder (Pezinok – Škridláky). Sme členom združenia Limbašských vinohradníkov a vinárov, a keďže väčšinu vinohradov máme v Pezinku, sme členom aj združenia vinohradníkov a vinárov v Pezinku – ZPVV..

Nezabudnite! V každej fľaši vína je veľa práce, úsilia a trpezlivosti.